Keramický strop VS monolitický strop ?

FINANČNÉ POROVNANIE STROPOV:
⚠️ Často sa stretávame u zakaznikov-stavebníkov s tým, že si idú porovnať cenu keramického stropu a klasického debneného monolitického stropu a na základe toho sa rozhodnú, čo bude realizovať. Samozrejme to lacnejšie.
👍Tak teda pozrime sa na to porovnanie:
☝️ Cenu keramického stropu zakazníkovi vypočítame v našej statickej kancelárii presne na základe našeho statického návrhu. A keď mu materiálovo dodáme keramický strop, dodáme mu aj presný výkres ako strop uložiť a zrealizovať a tiež ručíme za správnosť statického návrhu stropu.
☝️ Cenu monolitického stropu si zakazník dá naceniť stavebnej firme, ktorá by mala monolitický strop realizovať. Otázka je: na základe čoho spočítajú cenu monolitického stropu, keď zákazník ma len projekt v minimálnom rozsahu t.z. na stavebné povolenie, v ktorom nie je napočítané množstvo výstuže. Odpoveď: odhadom.
👊Záver:
Zakazník dá do porovnania presnú cenu keramického stropu s odhadovanou cenou monolitického stropu. A keď mu takéto porovnanie ukáže, že monolitický strop je lacnejší ide do neho. Ale podľa čoho mu v reále chlapi uložia vystuž do monolitického stropu ? Dá si doriešiť statikovi vystuž do monolitického stropu ? 😂 Tak to by bol ten lepší prípad. V tom reálnom prípade to doriešia chlapi na stavbe tak ako vedia resp. nevedia a ubezpečia Vás, že tak to robia vždy a nič sa zatiaľ nestalo. 😎 Ale že to tak robia vždy, ešte neznamená že to robia správne. Ak ste v pohode s takýmto prístupom tak veľa šťastia.👋
😔Ale viete čo je na tom najviac nešťastné: že ten zakaznik-stavebník viac verí tomu jednoduchému chlapovi na stavbe so základným vzdelaním ako vyštudovanému statikovi s praxou. Ale veď to je také typické slovenské 🪓🪓🪓🐑🐑🐑.